Snídaně? To nedám!
Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli – tak tohle věděly už naše babičky. A současní výživoví poradci zase už vědí, že ten, kdo ráno nesnídá, má sklony se pak později během dne přejídat. Stejně tak, pokud většinu jídla zkonzumujete odpoledne a večer, ručička na váze půjde stále nahoru.
Někteří z vás, a nebude jich málo, však namítnou, že do sebe ráno prostě nic nedostanou. Snídat jsou schopni třeba až kolem desáté hodiny. Co s tím?
Notoričtí „nesnídači“ by se měli nejprve uvědomit, že své tělo ochuzují o cennou energii, která představuje základ pro jeho správné fungování během celého dne. Ideální je totiž snídat tři čtvrtě hodiny po probuzení. Potom by měli v klidu zapřemýšlet, proč vlastně ráno nesnídají. Je to z časových důvodů? Pak stačí vstát ráno o deset minut dříve…
Patříte-li k těm, kteří si myslí, že do sebe opravdu po ránu nic nedostanou, začněte pozvolna. Zkuste před odchodem z domu vypít alespoň malou skleničku zakysaného mléčného výrobku, sníst jablko, bílý jogurt či müsli tyčinku. A pak během dopoledne zařaďte zdravou svačinku, kterou dodáte svému tělu chybějící energii. Postupně se třeba naučíte snídat.
A co byste si k snídani měli připravit? První denní jídlo by se ideálně mělo skládat z porce bílkovin a sacharidů, z porce vlákniny a trošky zdravých tuků. Doporučujeme například obilnou kaši.